5 powodów, dla których Daigo może być dziś lepszy niż 10 lat temu

Daigo Umehara zakwalifikował się do Capcom Cup 2020.

Bestia zszokowała wszystkich, wygrywając całkowicie ułożony turniej online Capcom Cup Asia East, pokonując najlepszych profesjonalistów FGC w Azji.

Daigo przesiąknięty przez baseny wyglądał lepiej niż od lat. W rzeczywistości może być prawdopodobnie faworytem do wygrania tego wszystkiego w Capcom Cup.

nie jesteś przekonany? Oto kilka dowodów:

Daigo nie dostaje serów

#Cpt2020 Pool 3 @daigothebeastJP pokonuje @uemura_blanka 2-0 i awansuje do zwycięskiej strony Top 16
? Dzisiejszy harmonogram transmisji (JST):
• Pre-show : 5PM
• Top 16: 6PM

— Capcom Fighters (@CapcomFighters) lipiec 25, 2020

Daigo zmierzył się z Uemura_blanka, graczem blanki z rankingu Warlord w pierwszej 32 kwalifikacji online. Wielu graczy wysokiego kalibru zostało powalonych do drabinki przegranych, a nawet wyeliminowanych, ponieważ walczyli z nieprzewidywalnymi graczami, którzy próbowali zmiażdżyć swoich przeciwników.

ale dzięki swojemu 23-letniemu doświadczeniu w profesjonalnej grze walki, Daigo widział każdą możliwą strategię. Podczas seta przeciwko uemura_blance, Daigo stale używał swojego V-Reversalu, który powstrzymywał ofensywną presję przeciwnika. Po stworzeniu wystarczająco dużo miejsca, Daigo ukarał uemura_blankę za każdym razem, gdy próbował dostać się w zasięg.

nienaganna neutralna gra Daigo jest lepsza niż kiedykolwiek

w meczu z Shuto, Daigo pokazał swoją szaloną grę footsie, unikając i karząc zamiatanie przeciwnika, a jednocześnie zatrzymując przedni dash przeciwnika szybkimi krokami.

Daigo nadal potrafi czytać przeciwnika jak książkę

niezależnie od tego, kto jest przeciwnikiem, Daigo był w stanie nadążyć za wszystkimi czołowymi graczami w obwodzie CPT. Jednocześnie Daigo jest zawodnikiem, który jest bardzo trudny do kondycji podczas seta. Często przełącza się z ataku na obronę w odpowiednich momentach, co powoduje, że jego przeciwnicy zastanawiają się, co powinni zrobić w połowie meczu.

• Daigo ujawnia postacie, które chce zobaczyć dodane do Street Fighter V: Champion edition
  • Daigo: Team Beast został odebrany przez platformę streamingową Mildom

Daigo faktycznie poprawił swoje wykonanie

Daigo najwyraźniej spędził dodatkowy czas podczas COVID-19, aby trenować swoją egzekucję. I na pewno się opłaciło. Nawet w wieku 39 lat Daigo był w stanie wykonywać niezwykle trudne kombinacje pikseli przez cały weekend.

przez cały turniej Daigo wybierał kombinacje max-damage, które dawały mu przewagę życiową i zmuszały przeciwników do gry przeciwko jego Defensywnemu podstępowi.

podczas finałowego pojedynku, Daigo powstrzymał presję Hyungsuka „Verlorena” Konga niskim uderzeniem, które rozpoczęło combo 28 uderzeń, które ostatecznie wygrało rundę.

jest jak zawsze

pamiętasz EVO moment 37? W meczu Daigo z Akumą Hajime” Tokido ” Taniguchiego, Daigo udowodnił, że nadal jest tak sprzęgły jak zawsze. Po mocnym nokautowaniu, Tokido poszedł na szalejącą Demonową sztukę krytyczną, której Daigo uniknął używając niesamowicie czasowego ex – Flash Kick. Po ujawnieniu Tokido, Daigo wygrał zestaw, odpowiadając chorym 21-cio ciosowym combo V-Trigger activation combo.