Martin Truex Jr. odrazí Kyla Busche za opakované vítězství Sonoma

SONOMA, Kalif. – Dominantní v obranné loňské vítězství v Toyota/Save Mart 350, Martin Truex Jr. držel Kyle Busch, jeho Joe Gibbs Racing spoluhráče, aby vyhrál nedělní Monster Energy NASCAR Cup Series události na Sonoma Raceway.

s tříkolovými čerstvějšími pneumatikami po závěrečné sadě zelené vlajky se zastaví na 2.52-mile road, samozřejmě—, které poprvé od roku 1997 vystupoval použití kolotoč připojení Otočí 4 a 7 — Busch uzavřela 8.269-druhá mezera o něco více než sekundu, za posledních 24 kol.

Ale řidič Č. 18 Toyota mohl dostat blíž, vzhledem k tomu, že Truex Č. 19 Camry měl lepší výjezd ze zatáčky na 12-obrátit kurz a byl schopen udržet Busch na uzdě. Truex vedl třikrát 59 z 90 kol, včetně konečných 24.

související: oficiální výsledky závodu
obchod: Truex gear

„jen jsem se ponořil a snažil se být hladké a vydat ze sebe to nejlepší,“ řekl Truex, který vyhrál počtvrté v této sezóně — to vše v posledních osmi závodů — potřetí v Sonoma (včetně dvou rovně, a s tří různých vlastníků automobilů) a 23. čas v jeho kariéře. „Naštěstí jsem začal s dostatečně velkou mezerou, kde jsem se mohl dostat pryč a necítit příliš velký tlak.

“ byla to určitě bitva, která se odehrála, pokud jde o závod na konci pro nás na pneumatikách. Posledních 20 kol to bylo hrozné. Poslední 10 prostě to vypadalo, jako by to bylo na ledě — prostě nikde žádná přilnavost. Jsem opravdu hrdý na všechny tyto lidi a na všechny v tomto týmu a na všechny zpět v JGR.

“ jaká sezóna jsme to změnili. To je skvělé, člověče, neuvěřitelné. Doufejme, že v tom budeme pokračovat.“

Joe Gibbs Racing vyhrál 10 z prvních 16 závodů v této sezóně. Truex, který se letos přestěhoval z dnes již zaniklého Furniture Row Racing do JGR, nyní zaznamenal nejméně čtyři vítězství ve čtyřech přímých sezónách, včetně té současné.

A s Mattem DiBenedetto běží kariéru-nejlepší čtvrtá a 2. Fáze vítěz Denny Hamlin řízení z 26. na páté místo v konečné fázi závodu po prodlev během druhé přestávky, Toyota umístěny čtyři jezdci v první pětce. Jediným vetřelcem bylo třetí místo Ryan Blaney v týmu Penske Ford.

čtyři kola vlevo, Busch měl zdobené Truex výhodu, že 1.542 sekund, ale Truex nakonec rozšířil okraj 1.861 sekund v cíli.

hodinky: Busch ‚pumpoval‘ s druhým

„Jo, kdykoli jsem se musel opřít o levou zadní část, prostě jsem neměl pohon, který jsem potřeboval,“ řekl Busch. „Ve skutečnosti se ho snažil držet a snažil se ho zachránit. Věděl jsem, že to bude náš problém-to byl náš problém celý den. Dostanete blíž, jste jako, OK, můžu ho dostat, já radši půjdu, vrhnout se na něj rychle, takže pak nemá čas, aby zvednout tempo.‘

“ ale nefungovalo to. Evidentně hodně šetřil. Věděl jsem, že bude hodně šetřit, mít dost na to, aby nás s největší pravděpodobností podržel. Měl jsem pravdu. Stále jsem se snažil všechno, co jsem mohl, abych se tam dostal a běžel opravdu tvrdě. … Škoda skončit druhý za spoluhráčem, ale je to dobré pro společnost. Celkově je Martin opravdu, opravdu dobrý. Jsem jen napumpovaný, že jsem tady vlastně běžel dobře.“

Kevin Harvick a Ryan Newman si připsali šesté a sedmé místo. Erik Jones, který začal ze zadní části pole, poté, co jeho tým dělal opravy levá zadní čtvrtina jeho auto po kvalifikaci byl osmý ve čtvrtém JGR Toyota.

Aric Almirola a polesitter Kyle Larson dokončili top 10. Vítěz tří rovných pólů v Sonomě, Larson zveřejnil svůj nejlepší cíl na silniční trati.

závod běžel opatrně, s výjimkou dvou etapových přestávek. Startér první řady William Byron popadl náskok od Larsona v prvním kole a vyhrál etapový drát na drát, ale během přestávky na pódiu ztratil pozici stopy a skončil 19.