Martin Truex Jr. elhárítja Kyle Busch ismételt Sonoma győzelem

SONOMA, Kalifornia. – A Toyota/Save Mart 350 tavalyi győzelmének védelmében Martin Truex Jr. visszatartotta Kyle Buschot, Joe Gibbs Racing csapattársát, hogy megnyerje a vasárnapi Monster Energy NASCAR Cup Series eseményt a Sonoma Raceway – n.

három körös frissebb gumikkal az utolsó zöld zászlós boxkiállás után a 2.52 mérföldes útpálya — amely 1997 óta először használta a 4 — es és 7-es kanyarokat összekötő körhinta használatát-Busch 8,269 másodperces rést zárt valamivel több mint egy másodpercre az elmúlt 24 körben.

de a 18-as Toyota pilótája nem tudott közelebb kerülni, mivel a Truex 19-es Camry jobb volt a kanyarokban a 12-es kanyarban, és képes volt Buschot sakkban tartani. Truex vezetett háromszor 59 a 90 kör, beleértve a végső 24.

kapcsolódó: hivatalos verseny eredmények
SHOP: Truex gear

“csak mélyre ástam, próbáltam sima lenni és eltalálni a pontjaimat” — mondta Truex, aki ebben a szezonban negyedszer nyert — mind az elmúlt nyolc versenyen-harmadszor Sonomában (beleértve két egyenest és három különböző autótulajdonossal), karrierje során pedig 23.alkalommal. “Szerencsére elég nagy hézaggal kezdtem, hogy ne érezzek túl nagy nyomást.

“ez határozottan egy csata folyik, amennyire a verseny ott a végén számunkra a gumik. Szörnyű volt az utolsó 20 kör. Az utolsó 10 csak úgy érezte, mintha jégen lenne — csak sehol nincs tapadás. Nagyon büszke vagyok ezekre a srácokra és mindenkire a csapatban és mindenkire a JGR-nél.

“micsoda szezon lett ebből. Ez nagyszerű, ember, hihetetlen. Remélhetőleg folytathatjuk.”

Joe Gibbs Racing nyert 10 az első 16 futam ebben a szezonban. Truex, aki ebben az évben a már megszűnt Furniture Row Racing-ről a JGR-re költözött, most négy egyenes szezonban legalább négy győzelmet tett közzé, beleértve a jelenlegit is.

Matt DiBenedetto pedig a karrier legjobb negyedik és 2.szakasz győztese, Denny Hamlin vezetésével a verseny utolsó szakaszában a 26. helyről az ötödikre vezetett, miután a második szünetben a Toyota négy versenyzőt helyezett az első ötbe. Az egyetlen betolakodó a harmadik helyezett volt Ryan Blaney egy csapatban Penske Ford.

négy körrel hátra Busch 1,542 másodpercre csökkentette a Truex előnyét, de a Truex végül 1,861 másodpercre növelte az előnyt a célban.

óra: Busch “pumpált” a második

“Igen, bármikor a bal hátsó részre kellett támaszkodnom, csak nem volt meg a szükséges meghajtó” – mondta Busch. “Valójában megpróbálta megtartani, megpróbálta megmenteni. Tudtam, hogy ez lesz a mi problémánk — ez volt a mi problémánk egész nap. Közelebb kerülsz, olyan vagy, ‘ rendben, el tudom kapni, jobb, ha megyek, gyorsan lecsapjon rá, így akkor nincs ideje felvenni a tempót.’

“de nem működött. Nyilvánvalóan sokat spórolt. Tudtam, hogy sokat fog megtakarítani, elég ahhoz, hogy valószínűleg visszatartson minket. Igazam volt. Még mindig mindent megpróbáltam, hogy odaérjek, és nagyon keményen futottam. … Szívás második helyen végezni egy csapattárs előtt, de jót tesz a társaságnak. Összességében Martin nagyon, nagyon jó itt. Csak izgatott vagyok, hogy tényleg jól futottam itt.”

Kevin Harvick és Ryan Newman a hatodik és hetedik helyet szerezte meg. Erik Jones, aki a mezőny hátuljáról indult, miután csapata javításokat végzett autója bal hátsó negyedében a kvalifikáció után, nyolcadik volt a negyedik JGR Toyota-ban.

Aric Almirola és a polesitter Kyle Larson teljesítette a top 10-et. A Sonoma három egyenes pólusának győztese, Larson a legjobb helyezését tette közzé az útpályán.

a verseny óvatosság nélkül zajlott, kivéve a két szakaszszünetet. Az első sorban induló William Byron megragadta a vezetést Larsontól az első körben, és megnyerte a szakaszvezetést, de elvesztette a pálya pozícióját, miközben óvatosság alatt állt a szakasz szünetében, és a 19.helyen végzett.