Notebook of Poetry geschreven door Bonnie en Clyde Set to Go on Auction

Bonnie Parker ’s poetry heeft lang een portaal verschaft naar de vluchtige levens van depressie-era Amerika’ s meest beruchte paar outlaws. Maar zoals Alison Flood rapporteert voor The Guardian, een nieuw onthulde notitieboekje ooit eigendom van het echtpaar suggereert Parker was niet de enige die haar hand te proberen op creatief schrijven. Het volume, dat in April samen met een schat aan foto ’s op de veiling wordt gezet, bevat een gedicht dat ogenschijnlijk is geschreven in Clyde Barrow’ s met spelfouten gevulde krabbel.Volgens Atlas Obscura ’s Matthew Taub is het schrift zelf een “Jaarboek” of dagplanner uit 1933. Het is onduidelijk precies hoe het dagboek eindigde in Parker en Barrow ‘ s bezit-Heritage Auctions schrijft dat het “blijkbaar weggegooid”—maar penciled-in vermeldingen wijzen in de richting van de bezetting van de oorspronkelijke eigenaar als een toegewijde, misschien zelfs professionele, golfspeler. Wat de herkomst van de planner ook is, Taub merkt op dat het duo het al snel heeft omgezet in een poëziewerkboek.Een volledige versie van Parkers bekendste gedicht, een 16-strofe werk afwisselend getiteld “The Trail ‘ s End” of “The Story of Bonnie and Clyde”, werd oorspronkelijk geschreven in de notebook, maar later werd het eruit gerukt en opgeslagen in een envelop met het label “Bonnie & Clyde. Geschreven door Bonnie.”Nog steeds, diverse verzen uit het gedicht blijven verspreid over het volume.Het is interessant dat The Guardian ‘ s Flood verklaart dat een gedicht van 13 strofen geschreven door Barrow lijkt te dienen als een directe reactie op Parkers werk, met de regels: “Bonnie s just Written a poem / the Story of Bonnie & Clyde. Dus Ik zal mijn hand op poëzie proberen met haar aan mijn zijde.”(Deze taal is rechtstreeks afkomstig uit de lijst van Heritage Auction ‘s, die verder stelt dat de regels toegeschreven aan Barrow zijn gevuld met” gangster-ese ” jargon en reflecteren van zijn minimale opleiding.)

net als Parker ’s poëzie probeert Barrow’ s schrijven te weerleggen dat het paar in de media wordt afgeschilderd als meedogenloze, koelbloedige moordenaars. Terwijl Parker merkt op dat ” als ze proberen te handelen als burgers / en huur ze een mooie kleine flat. Rond de derde nacht, worden ze uitgenodigd om te vechten, door de rat-tat-tat van een onderzeeër,” zegt Barrow, ” We willen anney geen pijn doen , maar we moeten stelen om te eten. en als het een shoot out is om te leven, zal het zo moeten zijn.”

dit door Barrow geschreven gedicht van 13 strofen lijkt te dienen als een directe reactie op Parkers werk. (Met dank aan Erfgoedveilingen)

het gedicht is getekend met “Clyde Barrow.”(Met dank aan Erfgoedveilingen)

tegelijkertijd, schrijft Taub van Atlas Obscura, waren de twee snel om de waarschijnlijke ontkenning van hun uitgesproken wet-unabiding levensstijl te erkennen. In zijn titelloze werk, Barrow merkt op, ” We gaan naar huis morgen / om te kijken in op de mensen. We zullen / ontmoeten dan in de buurt van druif wijnstok / als de wetten donte er / eerste.”Hij eindigt het gedicht met een klaagzang:” maar please God Just one / moore visit before we are / Put on the spot.”

Parker beschrijft het waarschijnlijke lot van het paar in meer kunstzinnige termen, en sluit” The Trail ‘ s End “af met een voorspellende voorspelling:” Some day they ‘ll go down together / they’ ll bury them side by side. Voor weinigen zal het verdriet zijn, voor de wet een opluchting , maar het is de dood voor Bonnie en Clyde.Kort nadat Parker deze regels had geschreven, werden zij en Barrow in een hinderlaag gelokt door de politie, die, volgens een verslag van de New York Times, “hen en hun auto met een dodelijke hail of bullets doorspeelde.”Parkers moeder weigerde het echtpaar samen te laten begraven, waardoor ten minste één aspect van het gedicht niet tot bloei kon komen.

 bonnie en clyde2.JPEG
de geschriften van het echtpaar onthullen een acuut besef van hun waarschijnlijk gewelddadige lot, met Parker opmerkend, “Some day they’ ll go down together / they ‘ ll bury them side by side. Voor weinigen zal het verdriet zijn, voor de wet een opluchting , maar het is de dood voor Bonnie en Clyde.”(Met dank aan Erfgoedveilingen)

toch wijst Heritage Auctions erop dat de oudere Parker de ongebruikelijke erfenis van haar dochter niet volledig heeft genegeerd. Samen met Barrow ‘ s zus Nell, produceerde ze een geschiedenis van het koppel getiteld Fugitives: The Story of Clyde Barrow and Bonnie Parker. In plaats van de heldendaden van het paar te vieren, probeerde de biografie echter de harde realiteit van het leven op de vlucht te onthullen. Zoals de coauteurs schreven in het voorwoord van het boek, “we feel that their life story, as set down here, is the greatest charge known to modern times against a life of crime.”

they continued, ” de twee jaren die Bonnie en Clyde doorbrachten als voortvluchtigen, opgejaagd door officieren uit het hele zuidwesten, waren de meest verschrikkelijke jaren ooit door twee jonge mensen.”

na de dood van Nell werd het poëziewerkboek dat ze na de dood van haar broer had geërfd, overgedragen aan de neef van haar zoon Barrow. Uiteindelijk besloot hij het tijdschrift, evenals een archief gevuld met zeldzame foto ‘ s van het outlaw echtpaar, te veilen.Tegen Christopher Bucktin van The Mirror concludeert veilingmeester Don Ackerman: “the poems are a window on the mindset of criminals hunted down, not knowing which day would be thin last. Ze wisten dat ze gedoemd waren.”

You might also like

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.